1 / 1

Google Adwords Reklamları – SEM

Google Adwords Reklamları – SEM

Adwords, Google tarafından tarafından web sitelerine kullanıcıları çekmek için tercih edilen reklam mecralarından biridir. Google, AdWords sayesinde firmaların hedef kitlelere hızlı ve doğru şekilde ulaşmasını sağlar. Google AdWords bunu metin tabanlı arama ağı reklamları, grafik görüntülü reklamlar, YouTube video reklamları veya uygulama içi mobil reklamlar sayesinde gerçekleştirir.

Bir Google araması kadar yakın olun
Adwords reklamları ile firmaların hedef kitlelere sundukları ürün ve hizmetler, Google arama sonuçlarının yanında gösterilir. Böyle olunca yalnızca müşterilerin firmaların web sitelerini ziyaret etmesi yada işletmeyi telefonla aramak için reklamı tıkladığında ödeme yapılır.

5 adımda Google Adwords reklamlarında nasıl başarılı olunur?
Hedef kitlenin firmanın ürünleri ve ya hizmetleriyle ilgili aramalarda çıkan reklamları tıklamak veya tıklamamak arasında seçim yapma özgürlüğü vardır. Bu kullanıcıların reklamlara tıklaması için 5 unsura dikkat etmek gerekmektedir;

1- Adwords hesaplarının yapılandırması,
2- Doğru anahtar kelimelerinin seçimi,
3- Dikkat çekici reklam metinleri kullanılması,
4- Doğru açılış sayfaları (Landing Page),
5- Hangi kullanıcıların müşteriye dönüştüğünü incelenmesi.

Neden Google AdWords?

Google AdWords, firmaların hizmet verdikleri web sitelerine internet üzerinden satışları arttırmak, siteye yeni ziyaretçiler çekmek, telefonla aranmak yada potansiyel müşterileri kalıcı hale getirme fırsatı sunar.

AdWords ile kullanıcılar dünyanın en büyük arama motoru olan Google üzerinden firmalara ve onların hedef kitlelerine sundukları ürün yada hizmetleri aradıkları anda bulma fırsatı sunar.

Google AdWords sayesinde hedef kitlenin dikkatini çekmek için hazırlanan reklamlarla, belirlenen ülkelerde, bölgelerde yada kentlerde bulunan işletme yada mağazalara belirli uzaklıktaki müşterileri hedefleme imkanı yakalarsınız.

Google AdWords için yardıma hazırız;

Google AdWords reklamları ve kampanyanızı kendiniz kontrol edebilirsiniz. Ancak isterseniz, destek için size yardımcı olabiliriz.