1 / 1

İçerik Pazarlama, Geliştirme Ve Yönetimi

İçerik Pazarlama, Geliştirme Ve Yönetimi

İçerik pazarlaması, “sosyal medya” ve “internet” kullanımının hayatımızda önemli yer tutmaya başlaması ile gelişim göstermiştir. İçerik pazarlaması aynı zamanda markalara da katma değer sağlamaktadır. Peki, İçerik pazarlaması nedir? İçerik Pazarlaması; Markaların ‘belirli bir değere ve alaka seviyesine sahip’ olarak oluşturdukları ‘içeriklerin’ pazarlamasını bir araç olarak kullanması ve hedef kitlesinin hayatına katkı sağlaması olarak tanımlayabiliriz.

İçerik pazarlaması neden önemlidir?
Son dönemde dijital alanda artan sert rekabetle ürün ve hizmet kaliteleri de birbirine çok yaklaştı. Bu noktada müşteriyle bağ kurmak markalar açısından bir lüks olmaktan çıkmış artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Böyle durumlarda müşterisini anlayan, onunla aynı hassasiyete sahip ve müşterisinin hayatına sihirli dokunuşlar yapabilen markalar ayakta kalma ve ileri gitme şansına sahip olmuş olur. Marka ile hedef müşteri arasındaki bu bağıda yakalamanın en etkin yolu içeriktir. Özel olarak oluşturulmuş ve hedef kitlenin ilgisini çekebilecek her türlü içerik, müşteri ile marka arasında bağ kuruma ihtimalini yükseltecektir. Böylece marka-müşteri ilişkisi tek taraflı bir ilişki yerine karşılıklı bir ilişki halini alacaktır. Özgün ve müşteride güçlü duygular uyandıran içerikler her zaman hakkında konuşturur ve bu markayı da konuşturmak demektir. Yani markanız için oluşturulan doğru içerikler kullanıcıda istekler uyandırıyorsa bu içerik pazarlaması amacına ulaşmış demektir.

Sizlerde markanızla müşterileriniz arasında sihirli bir bağın oluşmasını istiyorsanız yandaki iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.