WHATSAPP BİZİ ARA

Programatik Reklamcılık nedir?

Programatik reklamlar, online reklam alanı satın almak için işletmelerin verilerini işleyen yazılım aracılığıyla çevrimiçi görüntülü reklamcılıktır. Yazılım, reklamı internette değerli görülen yerlerde görüntülemek için işletmenin hedef demografisini ve ürünlerini hesaba katar.

Reklam alanı için bir anlaşma yapmak üzere doğrudan başka bir web sitesiyle iş yapan şirket gibi geleneksel reklamcılık alanından farklı olarak, Programatik reklamcılık, “anlaşmayı” doğrudan yönetmek için son teknolojiyi kullanır.

Programatik Reklam Hizmetinin Üç Avantajı

Daha Yüksek Kitle Erişimi

Programatik reklamcılık, internetin yaygınlaşması nedeniyle daha yüksek bir kitle erişimine sahiptir. Bu yöntemi kullanarak yalnızca ideal müşterilerinizden daha fazlasına ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda görüntülenen reklamlarınızın kaç gösterim aldığını da takip edebilirsiniz.

Verimliliği Artırın

Programatik reklamcılık, reklamlarınızı aynı anda birden çok platformda görüntülemenizi sağlar. Geleneksel reklamcılığın gerektirdiği manuel sürece güvenmek yerine süreç otomatikleştirilir. Sonuçta zamandan tasarruf edecek ve verimliliğinizi artıracaksınız.

Gerçek Zamanlı Ölçüm

Reklamlarınızı kontrol etmeden birden fazla platformda görüntülemek anlamsızdır. Programatik reklamcılıkla, reklamlarınızın ne kadar başarılı olduğunu takip edebilir, hangi sitelere ulaştıklarını ve ne tür müşterilerin onlara baktığını gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

ARGE Dijital’in Programatik Reklam Hizmetleri

ARGE Dijital, işletmenize Programatik reklamcılık konusunda tavsiyelerde bulunur. Bu online platform yeni başlayanlar için pahalı olabilir. İşletmeler, kampanyalarını uygun maliyetli tutmak için yalnızca profesyonellerle çalışmalıdır.

Dijital pazarlama ihtiyaçlarınızı keşfetme konusunda açık bir görüşme için bugün ARGE Dijital Programatik Reklamcılık uzmanıyla iletişime geçin!