1 / 1

Google Harita Kayıt

Google harita kayıt ve ya ekleme işlemi son dönemde akıllı telefonların hayatımızda önemli bir kapsamasıyla bu işlemlerde işletmeler için önemi artmıştır. Bir yerden bir yere giderken veya bir yeri ararken ihtiyaç duyduğumuz haritalar, Google aramalarında da artık karşımıza çıkmakta. Durum böyle olunca işletmeler içinde Google haritalar ayrı bir öneme sahip… Google haritalar sayesinde müşteriler aradıkları markaları lokasyon olarak daha çabuk ulaşma fırsatı yakalıyor. Google haritaları sadece konumuzu değil, telefon numaralarınızı, site adresinizi, e-mail adresinizi, çalışma saatlerinizi de müşterilerinizle paylaşır. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’nin önemli bir hizmeti olan Google Haritaları istediğiniz zaman düzenleme şansınızda bulunuyor.

Google Harita Kaydı Firmalar İçin Neden Önemli?
Hergün binlerce sitenin dahil olduğu dijital dünyada ve özellikle Google aramalarında ilk sayfada çıkabilmek için firmaların Google Harita Kaydı ve ekleme işlemini yaptırması gerekmektedir. Ayrıca ulaşmak istediğiniz müşterileriniz firmanıza daha kolay ulaşabilir. Google haritaları özelliği sayesinde Google nezdinde değeriniz arttığı gibi Seo çalışmalarınıza da katkıda bulunmaktadır. bir firmanın sitesini Google haritalarına eklemesi firmanın Adwords reklamlarında da konum işaretleme yapabilme şansı tanımaktadır.

5 yöntemde Google harita kayıt başvurusu ve doğrulaması nasıl yapılır?

1- Posta Kartıyla Doğrulama
Google harita kaydı başvurusu yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Google’dan gelen kod ile harita aktif edilmesi,

2- Telefonla Doğrulama
Google harita kaydı sırasında verilen telefonun aranıp kod verilmesi,

3- E-postayla Doğrulama
Harita başvurusu sırasında Google tarafından mail adresine kod gönderilmesi,

4- Anında Doğrulama
Firma web sitelerinin Google Search Console ile önceden doğrulanması durumunda harita doğrulama işlemi anında yapılabilmekte,

5- Toplu Doğrulama
Bir firmaya ait 10’dan fazla şubenin olması durumunda harita kaydı tek seferde ekleme fırsatı Google tarafından firmalara verilmektedir.

AR-GE Dijital olarak Google harita kayıt işlemi hemen yapılmaktadır.