1 / 1

Linkedin Reklamları

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra büyümesine kaldığı yerden devam eden iş odaklı sosyal medya platform LinkedIn, dünya genelinde 500 milyondan fazla insan tarafından kullanılmaktadır. Linkedin reklamları ile firmalar, ürünlerini, hizmetlerini ve içeriklerini tanıtma fırsatı yakalayabiliyor. Linkedin reklamları, çalışma mantığı Facebook reklamlarına benzemektedir. LinkedIn reklamları, tıklama başı maliyet ve reklamveren açık arttırmasına göre işleyen bir sisteme sahiptir. Bu özelliğle LinkedIn reklamları, Google ve Facebook’a göre daha pahalı bir alandır.

Linkedin Reklam Modelleri;

1- Metin Reklamlar (Text Ads); Firmaların hedeflemek istediği profesyonel kitleyi belirlenmesidir.
2- Sponsorlu Reklamlar (Sponsored Content); Firmaların şirket sayfasında var olan içeriği ön plana çıkararak veya sıfırdan içerik oluşturarak reklam oluşturmasıdır.
3- Display Reklamlar (Display Ads); Linkedin’in ana içeriğinde sağ tarafta görünen standart görsel reklamlardır.
4- Sponsorlu Linkedin Mailleri (Sponsored InMail); kişiselleştirilmiş reklamcılıktır. Linkedin üzerinden farklı kullanıcılara kişiselleştirilmiş mesajlar gönderme imkanı veren reklam modelidir.
5- Şirket Takip Reklamları (Follow Company Ads); Firmaların Linkedin takipçi sayısını artırması için kullandıkları reklam modelidir.

Linkedin Reklamları hangi alanlarda gösterilir;

1- Linkedin.com’da Anasayfa,
2- Profil sayfası,
3- Grup sayfaları,
4- Gelen Kutusu,
5- Arama Sonuç Sayfası gibi alanlarda gösterilir.

Başarılı Linkedin Reklam çalışmaları gerçekleştirmek istiyorsanız ARGE Dijital olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.