WHATSAPP BİZİ ARA
İÇİNDEKİLER

Local SEO (Yerel SEO), bulunduğunuz bölgede işletmenizi daha fazla insanın bulmasına yardımcı olan arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejisidir. ARGE Dijital Yerel SEO hizmeti ile özel SEO stratejisi, uzman kampanya uygulaması ve düzenli raporlama alırsınız.

Yerel SEO Nedir?

Google’daki yerel arama sonuçlarına yönelik arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejisi hizmetidir. Yerel SEO, işletmenizin Google’daki daha görünür olmasını sağlar.

Yerel SEO Nasıl Çalışır?

Yerel SEO, Google araması gibi çalışmaktadır. Kullanıcı aramam motoru üzerinde arama başlattığında, arama motoru Google kullanıcının sorgusu için en iyi sonuçları göstermek için kendi dizinini taramaktadır. Yerel SEO’da ise Google, yerel arama sonuçlarında sıralama için farklı bir dizi kullanmaktadır.

Yerel SEO, aşağıdakiler de dahil bir dizi benzersiz sıralama sinyaline sahiptir:

  • Kişinin arama yaptığı konum
  • NAP (Name, Address, and Phone number) detayları
  • Google My Business varlığı
  • Google My Business profilinde kullanılan anahtar kelimeler
  • O konumdaki “check-in” sayısı
  • Sosyal medyada paylaşımları
  • İlgili işletme için Google Haritalar yıldız derecelendirmesi

Yerel SEO Hizmetlerinin Faydaları Nelerdir?

İşyeri konumu veya bir bölgeye hizmet veren işletmeler, yerel SEO hizmetlerinden yararlanabilir. Yerel SEO, işinizi büyütmenize size yardımcı olmaktadır. Yerel SEO çalışmaları işinizi inanılmaz şekillerde etkileyecektir. Google’da “Yakınımda” kelimesini içeren aramalar geçen yıla oranla iki  kat artmış durumda. Bu da, arama motorlarında kullanıcıların kendilerine en yakın işletmeleri bulmanın kolay yolunu aradığı göstermektedir. Yerel aramalarda tüketicilerin %70’i kendilerine en yakın 8 kilometre içindeki mağazaları ziyaret ettiği de bilinmektedir.

Bu sonuçlar web sitenizi yerel SEO ile arama motorları için optimize etmek size daha fazla neden sağlamaktadır. Tüketiciler, konuma dayalı kararlar aldıklarını ve aradıklarını sunan işletmelere de ne kadar yakın olduklarını göstermektedir.

Potansiyel müşterilerinizi için arama motoru sonuçlarında (SERP) görünen işletme olmak istiyorsanız, yerel SEO hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

SEO Hizmetimiz için Teklif Alın!

SEO Hizmetimiz için Teklif Alın!

Teklif Al

ARGE Dijital’den Özel Yerel SEO Hizmetleri

Her işletme ARGE Dijital için benzersiz ve farklıdır. Çünkü, her işletmenin farklı hedefleri, farklı müşteri kitlesi ve farklı hizmet bütçesi bulunmaktadır. ARGE Dijital olarak, yerel SEO planlarında hedefe ve işletme konumlarının sayısına göre özelleştirme şansı vermekteyiz.

Yerel SEO hizmetlerinin maliyeti nedir?

Yerel SEO fiyatları, konum ve çeşitli detaylara bağlı olarak değişmektedir. Yerel SEO fiyatlandırması için özel bir fiyat teklifi istemeyi unutmayın .

ARGE Dijital, yerel SEO’dan çok daha fazlasını sunan Tam Hizmet Dijital Pazarlama ajansıdır.

İlgili İçerikler