WHATSAPP BİZİ ARA
İÇİNDEKİLER

Teknik Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), organik aramada web sitenizin potansiyel erişimini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olabilir. ARGE Dijital’de, müşteriler için gerçek ticari değer, olası satış oluşturma ve yatırım getirisi sağlamak için son teknoloji çözümler sunmaktadır.

Teknik SEO nedir?

Teknik SEO, web sitesinin teknik öğelerinin, arama motorlarında potansiyel organik görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak için yapılandırılması sürecidir. Teknik SEO, web sitesinin kolayca taranabilmesini, kullanıcı deneyimine ve sitenin en uygun mimariye sahip olmasını amaçlamaktadır.

Teknik SEO uygulaması, arama motorunun web sitesini tarama ve dizine ekleme özelliğini doğrudan etkileyen web teknolojisi ilgilidir. Google’ın bir web sitesini sıralama süreci dört aşamaya ayrılabilir:

  • Crawl
  • Render
  • Index
  • Rank

Teknik SEO, web sitesinin kolayca taranabilmesini, arama motorları tarafından daha doğru şekilde dizine eklenmesini sağlamak ile ilgilenir. Bu başarıldıktan sonra, Google, kullanıcı sorguları ve sıralaması için web sitenize bağlayabilir.

Neden teknik SEO ajansıyla ortak olmalısınız?

Ne yazık ki, çoğu web sitesi, kurucuları tarafından arama motoru dostu olduklarından emin olmak için test edilmez. Bu nedenle temel hatalar sıklıkla yapılır ve zamanla bu hatalar web sitesinin arama motorlarındaki performansını yetersiz hale getirir.

Etkili teknik SEO’ya yatırım yapmak, web sitesini optimize eden ve arama motoru görünürlüğü potansiyelini en üst düzeye çıkaran doğru teknik kararlar vermektir. Bu çalışmalar, organik trafikte ve dolayısıyla da dönüşümlerde önemli artışa yol açar.

Teknik SEO Hizmetlerimiz

Teknik SEO ajansımız, tümü web sitenizin organik arama görünürlüğünü iyileştirmeyi amaçlayan çeşitli teknik SEO hizmetleri sunar.

TEKNİK SEO DANIŞMANLIĞI

Teknik SEO uzmanlarımız, web sitenizi nasıl optimize edebileceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunabilir. Dizine eklenebilirlik sorunlarının neden ortaya çıktığı konusunda tavsiyeye ihtiyacınız olsun veya bir sorunu gidermeye yardımcı olacak bir teknik uzmana ihtiyacınız olsun, ekibimiz ihtiyacınız olan desteği sağlayabilir.

SİTE SEO DENETİM VE ANALİZİ

Ajansımız web sitelerini denetleme konusunda yılların deneyimine sahiptir. Uzmanlarımız, web sitenizi engelleyebilecek teknik sorunları belirlemek için sitenizi inceler.

SİTE MİMARİSİ VE YAPISI İNCELEME

Web sitesinin mimarisi, organik aramada başarılı olmak için çok önemlidir. İyi bir web site yapısı, yalnızca arama motorları için değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimi için de önemlidir. ARGE Dijital uzmanları web sitenizin mimarisini optimize etmesine yardımcı olabilir.

ULUSLARARASI SEO

Arama motorlarının hangi ülke veya dilin görüntülenmesi gerektiğini belirleyebilmesi için web sitesinin optimize edilmesi gerekir. Herhangi çok dilli bir e-ticaret sitesini optimize etmek, dikkatli planlama ve teknik SEO uygulaması gerektirir.

MOBİL SEO

Mobil, kullanıcıların farklı sektörlerde arama yapmak için bir numaralı cihaz haline geldi. Teknik öğeleri yapılandırmak, sitenizin mobil arama sonuçlarında bulunabilmesini sağlamak için önemlidir.

Technical SEO Audits

Teknik SEO hizmetlerimiz, teknik sorunları, tarama hatalarını, bozuk sayfaları veya diğer site hatalarını belirlemek için site genelinde denetimle başlar. Site denetimlerimiz, yinelenen içeriği, yetim sayfaları, bozuk URL’leri ve kolayca tanımlanamayan daha karmaşık teknik yönleri ortaya çıkarabilir.

Web siteniz ne kadar büyük olursa olsun, SEO ekibimiz açılış sayfalarınızın tüm teknik yönlerine derinlemesine inceleme yapacak ve bu site sorunlarının nasıl çözüleceğine dair çözümler sunacaktır. Site denetiminiz tamamlandıktan sonra, web sitenizin taranabilirliğini, dizine eklenmesini, zengin snippet’lerini ve teknik performansını iyileştirmeye öncelik veren teknik SEO stratejisi geliştiririz. Site yapısı, dahili bağlantılar, en iyi html uygulamaları ve içerik haritalarından, anahtar kelime hedefleriniz için sitenizin sayfalarını performansını yükseltmeye yönelik tüm teknik temelleri uygulayacağız.

Teknik SEO, başarılı SEO kampanyası yürütmenin yalnızca bir parçasıdır.

SEO Hizmetimiz için Teklif Alın!

SEO Hizmetimiz için Teklif Alın!

Teklif Al

On-Page SEO

Sayfa İçi SEO, web sitenizi Google’da sıralamanın ilk adımıdır. Müşterilerinizin sizinki gibi işletmeleri bulmak için arayabileceği anahtar kelimeleri belirlemeniz ve bunları web sitenize yerleştirmeniz gerekir. Web sitenizi sayfa SEO’su için başarılı bir şekilde optimize etmek için web sitenizin kodlamasını, meta açıklamalarını, başlık etiketlerini/başlık etiketlerini ve çok daha fazlasını optimize etmeniz gerekecektir. Çoğu küçük işletme, sayfa içi SEO’ya yardımcı olmak için web sitesi SEO hizmetlerini kullanır.

İlgili İçerikler