1 / 1

Youtube Reklamları

Youtube Reklamları, tüm dünyada video içeriklerinin önem kazanmasıyla birlikte marka ve firmalarında sıklıkla tercih ettiği bir reklam platformudur. Marka ve Firmalar Youtube Reklamları ile düşük maliyetle geniş hedef kitlelere ulaşabilirler. Aynı zamanda Youtube Reklamları ekonomik ve marka bilinirliğini de hızla artıran bir reklam platformudur.

Youtube Reklam Modelleri

Youtube, dört reklam yöntemiyle marka ve firmalara hizmet vermektedir. İşte Youtube reklam modelleri;

1- TrueView Masthead: Youtube anasayfasında en üst kısmında yayınlanan reklam alanıdır. Bu reklam modeli HTML5 formatında çalışırken günlük rezervasyon bazında reklam veriliyor. Ayrıca TrueView Masthead alanında sadece ülkeye göre hedefleme yapılıyor.

2- TrueView Videodan Önce: YouTube kanallarında video önünde atlanabilir reklamlardır. Bu reklam modelinde video izleyicileri tercih ettikleri takdirde reklamları beş saniye sonra atlama imkanına sahiplerdir. TrueView Videodan Önce reklamı ana videonun öncesine, içine veya sonrasına eklenir ve eğer 5 saniye içerisinde görüntüleyen kişi reklam atlarsa ücret yansıtılmaz.

3- TrueView Yer Paylaşımlı Reklamlar: Marka veya firmlarının videolarında yüzde 20’den daha küçük bölümünde görünen şeffaf yer paylaşımlı reklamlardır.

4- TrueView GDN: YouTube sayfasında öne çıkarılan videonun sağında ve video önerileri listesinin yukarısında görünen reklamlardır.

1- Yüzde 100 Ölçülebilir:
YouTube reklamlarında;

– Her izlenme,
– Her tıklanma
– Müşterilerin reklamları ne kadarlık bir bölümünü izlediği,
– Kimlerin reklamları ne kadar izlediği gibi bir çok veri ölçülebilir.

2- Gelişmiş Hedefleme Seçenekleri:
YouTube video reklamlarında;

– Video reklamlarınız ne kadarlık bir bütçe ile ne kadar sürede hangi reklam biçimleri ile yayınlayacağı,
– Video reklamlarınız hangi saatlerde hangi kitleye yayınlayacağına karar verebilirsiniz.

3- Etkili ve Verimli
YouTube video reklamları özgün ve yaratıcı videolar ve aynı zamanda gelişmiş hedefleme seçenekleriye desteklendiğinde etkili ve verimli sonuçlar marka ve firmalara sağlar.

4- İzlenme Yoksa Ödeme de Yok
YouTube reklam modellerinen truewiew video ile marka ve firmalar reklamlarına sadece izlendiğinde yada yayın içi reklamlarda en az 30 saniyesi izlendiğinde para ödenmesini sağlar.

Sizlerde markanızla müşterileriniz arasında sihirli bir bağın oluşmasını istiyorsanız yandaki iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.