1 / 1

Twitter Reklamları

Dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından olan Twitter, bir çok reklam modeliyle kullanıcılara hizmet vermektedir. Ülkemizde yaklaşık 7.2 milyon kullanıcısı bulunan Twitter, markaların yakından takip ettiği mecralarında başında gelmektedir.

Twitter’ın reklam verenler için sunduğu birkaç reklam modeli bulunmaktadır. Twitter Reklam modelleri arasından kendine uygun olan reklamı belirleyen marka ve ya firma kendi reklam kampanyasını da oluşturabilir.

Twitter reklam modelleri;

1- Promoted Tweet;
Firma veya marka tarafından belirlenen anahtar kelimeler ile ilgili reklamlar firma veya markayı takip etmeyen kullanıcılara arama sonuçlarında ve kullanıcıların zaman akışında gösterilmektedir

2- Promoted Trend;
Bu reklam türünde marka veya firmanın ilgili #hashtag ı Trending Topic (TT) listesinde 24 saat boyunca ilk sırada bulunur. Promoted Trend reklam modeli bir gün için satın alınabilmektedir.

3- Promoted Account;
Bu reklam türü takipçi sayısını artırmak isteyen reklamverenler için daha uygundur.

4- Twitter Video Reklamları;
Twitter Amplify üzerinden oluşturulan video reklamlar, Tweet’lerin içerisine gömülmüş şekilde haber akışında kişilere gösterilir.

5- Twitter Uygulama Yükleme Reklamları;
Bu reklam türü özellikle trafiği düşük olan ve sitesine trafik çekmek isteyen firma ve markalar için önerilmektedir.

TWİTTER REKLAMLARI NASIL ÜCRETLENDİRİLİR?
Twitter Reklamları için ücretlendirme reklam türüne göre değişiklik göstermektedir.

Başarılı Twitter Reklam çalışmaları gerçekleştirmek istiyorsanız ARGE Dijital olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.